19
lipiec
13:47

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Zapraszamy na rekolekcje:

Rekolekcyjne warsztaty biblijne – 1881.

Jak czytać Słowo Boże?

 


1881 – Posmakuj Słowa – rekolekcje biblijne.

Dawno temu prorok Ezechiel otrzymał nakaz, by zjeść księgę (mówiąc dokładniej – zwój, rulon). To samo polecenie zostało skierowane do Jana Ewangelisty. Wezwanie to Bóg kieruje dziś do ciebie. Mamy karmić się słowem, które wychodzi z ust Bożych, by mocą tego pokarmu móc iść każdego dnia aż do spotkania Boga twarzą w twarz. W tej wędrówce, jak uczniom w drodze do Emmaus, towarzyszy sam Jezus, wyjaśniając nam Pisma.

Zapraszamy cię na rekolekcje biblijne, w czasie których będziemy uczyć się, jak czytać, jak smakować Pisma. Będą to bardziej warsztaty, w czasie których na konkretnych przykładach odkryjemy, jak piękne i mocne jest Słowo Boże.

Rekolekcje trwają aż 5 dni, bo dzięki temu znajdziemy więcej czasu, by sam na sam być z Bogiem, który wciąż mówi do serca. Koniecznie zabierz ze sobą swoją Biblię i pragnienie, by żywe Słowo na nowo dawało ci życie.

Skąd ten dziwny tytuł – 1881? Czy to data? Oczywiście, można te cyfry odczytać jako datę. A tego roku wydarzyło się wiele:

– car Rosji Aleksander II Romanow zginął w wyniku zamachu bombowego przeprowadzonego na Newskim Prospekcie w Petersburgu przez Polaka Ignacego Hryniewieckiego;

– Pat Garrett zastrzelił rewolwerowca Billy Kida;

– w USA powstał Zakon Rycerzy Kolumba;

– papież Leon XIII odtajnił Archiwa Watykańskie;

– urodził się Béla Bartók (węgierski kompozytor i pianista), Pablo Picasso, Władysław Sikorski (Wódz Naczelny Wojska Polskiego w latach 1939–1943), bł. Aniela Salawa, sługa Boży August Hlond, św. Angelo Giuseppe Roncalli (Jan XXIII).

Ale tytuł rekolekcji to nie rok. To pewien schemat, zaproszenie, droga, którą możemy iść codziennie i – mimo grzechów (własnych i innych), mimo ciemności, słabości i strachu – wypełniać zapowiedź Jezusa, byśmy byli Jego świadkami aż po krańce ziemi i czasu. Świadkami, a więc tymi, którzy poznali Go i poznają coraz lepiej.


 

Rekolekcje rozpoczynają się w sobotę (27 kwietnia) o godz. 15.00, zakończą się w piątek (3 maja) około godz. 15.00.

 

 

PROWADZI:

o. Mateusz Stachowski: franciszkanin, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Ostródzie, rzecznik prasowy Prowincji Świętego Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku, twórca i wykonawca internetowej telewizji franciszkańskiej – FranciszkanieTV, poeta, spowiednik i kierownik duchowy, od 2013 roku egzorcysta, rekolekcjonista.

ZAPISZ SIĘ NA REKOLEKCJE

950.00Wybierz opcje

 

Organizer:
Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego
Email:
rekolekcje@dmk.pl
Organizer Website:
View Organizator Website