18
maj
04:43

Ładowanie Wydarzenia

 

Zapraszamy na rekolekcje:

Wiara jak para.

Jak uczynić z wiary fundament życia.

 

Twoja wiara jest jak para. Co to znaczy? To zależy, co rozumiemy pod słowem „para“. Wiara może być jak przyjaciel czy ukochana osoba, na którą zawsze możesz liczyć. Być może nie widzisz jej przy sobie, ale wiesz, że nigdy cię nie zostawi. Ale może być jak para z samowara, która – jak chmury o świtaniu albo rosa – prędko znika i nic po niej nie zostaje. Chyba że zawiedzione oczekiwania, zniechęcenie i przekonanie, że właściwie to od początku czułem, że nic z tego nie będzie. Wiara może też być jak para napędzająca parowóz, który nie tylko sunie po szynach (choć wolno, to stanowczo), ale jeszcze ciągnie za sobą mnóstwo wagonów.

 

Wiara jest dana po to, byśmy mieli siłę. A ona objawia się właśnie wtedy (i dopiero wtedy), kiedy stajemy się (a nie tylko czujemy) bezsilni. Dzięki wierze nie wierzymy, że nic się już nie da zrobić – bo tym, co zawsze da się zrobić jest przypomnienie sobie tego, co już zrobił dla nas Jezus.

 

W Ewangeliach Pan Jezus mówił o dwóch rodzajach wiary. Być może zaskoczy cię to, że nigdy nie użył określenia „ludzie małej wiary“ do kogo innego, jak tylko do swych uczniów. Którzy przecież słuchali Go, widzieli cuda i znaki, byli z Nim na co dzień.

 

Zapraszamy cię na rekolekcje, podczas których poznamy praktyczne sposoby umacniania swej wiary.

 

„Nie bój się, wierz tylko“.

 

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek kolacją o godz. 18.00, zakończą się w niedzielę obiadem o godz. 14.00.

 

 

PROWADZI:

o. Mateusz Stachowski: franciszkanin, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Ostródzie, rzecznik prasowy Prowincji Świętego Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku, twórca i wykonawca internetowej telewizji franciszkańskiej – FranciszkanieTV, poeta, spowiednik i kierownik duchowy, od 2013 roku egzorcysta, rekolekcjonista.

ZAPISZ SIĘ NA REKOLEKCJE

400.00800.00Wybierz opcje

 

Organizer:
Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego
Email:
rekolekcje@dmk.pl
Organizer Website:
View Organizator Website