15
czerwiec
16:29

Ładowanie Wydarzenia

 

Zapraszamy na rekolekcje:

Ogień wiary – zacznij jeszcze raz od nowa.

 

Spotkania apostołów z Jezusem po Jego zmartwychwstaniu są zaskakujące: uczniowie nie rozpoznają swojego Pana. Mimo, że doskonale znali barwę Jego głosu, wiedzieli jak wygląda, jak chodzi, jaki ma kolor oczu. A jednak początkowo żaden z nich (włączając Marię Magdalenę) nie zorientowali się, że postać, którą widzą, to Jezus.

 

Niezależnie od tego, jak próbujemy interpretować te zdumiewające sceny, jedno jest pewne: rozpoznanie Jezusa nie odbywa się automatycznie; nie wystarczy do tego sama Jego obecność, nawet najzupełniej prawdziwa. Potrzeba czegoś ze strony uczniów. Jakiegoś działania, zaangażowania, predyspozycji, przyjęcia łaski? Znów jedno jest dla nas oczywiste: na koniec wszyscy uczniowie rozpoznają Jezusa, bo On tego chce. I ta historia powtarza się do dziś: Zmartwychwstały przychodzi do nas, ale nasze oczy pozostają na uwięzi, a serca nie pałają.

 

Mimo, że tak, jak apostołowie 2000 lat temu, nie straciliśmy wiary w to, że Jezus w ogóle istnieje, to w konkretnych sytuacjach nie umiemy odkryć, że jest blisko.

 

Zapraszamy Cię na rekolekcje dla tych, którzy wierzą, że Jezus istnieje, ale potrzebują pomocy, by ich oczy na nowo widziały, a serca na nowo zostały rozpalone.
Będziemy odczytywać na nowo pasjonujące biblijne historie (zarówno ze Starego jak Nowego Testamentu), by uczyć się, jak odkrywać obecność Boga, który jest Bogiem z nami, niezmiennie od stworzenia świata.

 

Znane fragmenty Pisma Świętego opowiedziane w nowy sposób przez o. Mateusza Stachowskiego, biblijnego pasjonaty, poprowadzą nas do odkrywania ognia wiary.

 

Ogień wiary – zacznij jeszcze raz od nowa.

 

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek kolacją o godz. 18.00, zakończą się w niedzielę obiadem o godz. 14.00.

 

 

PROWADZI:

o. Mateusz Stachowski: franciszkanin, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Ostródzie, rzecznik prasowy Prowincji Świętego Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku, twórca i wykonawca internetowej telewizji franciszkańskiej – FranciszkanieTV, poeta, spowiednik i kierownik duchowy, od 2013 roku egzorcysta, rekolekcjonista.

 

ZAPISZ SIĘ NA REKOLEKCJE

400.00510.00Wybierz opcje

 

Organizer:
Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego
Email:
rekolekcje@dmk.pl
Organizer Website:
View Organizator Website