12
czerwiec
17:48

Ładowanie Wydarzenia

 

Zapraszamy na rekolekcje:

Kobieta KAIROSU.

Gotowa na zmiany.

 

Czas kairos, to chwila obecna, a nie upływający czas. To moment, który posiada swoją „pełnię” (por. Ga 4, 4). Niezrozumienie, przeoczenie, czy zbagatelizowanie kairosu, pociąga za sobą określone skutki. Głównie brak udziału w tym, co kairos przynosi, a więc rozminięciem się z łaską przypisaną do tej wyjątkowej chwili. Rozminięciem się z Panem Bogiem, który „tu i teraz” jest obecny w danym wydarzeniu. Ten moment już nie powtórzyć. Albo chwycimy tą chwilę, albo nie.

Kobiety biblijne miały niezwykle jasne rozumienie chwili obecnej – kairosu. To kobiety osadzone w dziejach i współtworzące historię. Umiejętnie odczytywały znaki czasu i podejmowały konkretne wyzwanie na skutek objawiającego się Boga w realnych wydarzeniach.

Chcemy nauczyć się rozpoznawać w upływającym czasie, kairos – zbawienie przychodzące od Boga, dane nam w przeróżnych wydarzeniach, mniejszych i większych naszego życia. A w związku z tym uzyskać gotowość na podejmowanie zmian w życiu, aby było ono twórcze i pasjonujące, wciąż przemieniane nowym doświadczeniem przychodzącego Boga.

Poruszymy temat odczytywania woli Bożej w naszym życiu; rozeznawania naszego powołania; nadawania kształtu swojej osobowości i duchowości; rozpoznawania objawiającego się Boga w codziennym życiu. Powiemy jak tworzyć swoją historię z Bogiem, w wolności od schematów, przywiązać, więzów i wielu zależności, które powodują różne zahamowania.

Na podstawie Słowa Bożego (Mt 25,1-13; historii biblijnych kobiet – Tamar, Rachab) poznamy jak rozpoznawać kairos, nie tylko w życiu osobistym, ale w Kościele i w świecie. Poprowadzi nas św. Paweł, u którego szczególnie znajdujemy wskazania dotyczące kairosu: „Rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Teraz zbawienie jest bliżej nas niż wtedy, gdyśmy uwierzyli”(por. Rz 13, 11). Dla niego kairos to moment obecności Boga, który przez Chrystusa wszedł w historię i w niej dokonuje zbawienia. To czas uświęcony i wypełniony mocą płynącą z zbawczego krzyża.

 

DLA KOGO?

Dla kobiet.

 

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek kolacją o godz. 18.00, a kończą w niedzielę obiadem o godz. 14.00.

 

PROWADZI:

Irena Neumueler – teolog, nauczyciel, trener rozwoju osobistego, coach

 

 

ZAPISZ SIĘ NA REKOLEKCJE

400.00700.00Wybierz opcje

 

Szczegóły

Start:
6 grudnia @ 18:00
Koniec:
8 grudnia @ 14:00
Koszt:
400PLN – 800PLN
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , , , , , ,
Organizer:
Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego
Email:
rekolekcje@dmk.pl
Organizer Website:
View Organizator Website