10
czerwiec
12:55

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

 

 

Zapraszamy na rekolekcje:

Rycerze w kapciach. Rekolekcje o wierze dla mężczyzn.

 

Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się nad propozycją rekolekcji dla mężczyzn. Nie jest tajemnicą, że w rekolekcjach uczestniczą przede wszystkim kobiety i do nich też skierowana jest większość tematów (także niedzielnych kazań, różnorakich rozważań). Panowie, którzy często zostają schowani pod kościelnym chórem, zdają się mniej uczestniczyć w życiu wiary. Ale serce zarówno kobiety jak i mężczyzny zostało stworzone, żeby kochać Jezusa całym sobą! Jednak wnętrze mężczyzny, jego sposób przeżywania wiary, sposób widzenia i rozumienia świata jest inny, niż jego żony, matki, córki, teściowej, siostry i innych kobiet. Proponujemy zatem rekolekcje zatytułowane Rycerze w kapciach.

Jeśli pytasz tylko wtedy, kiedy znasz odpowiedź; wizytę u lekarza traktujesz jako stratę czasu; nie masz pojęcia jak wygląda kolor łososiowy, amarantowy i lila-róż; na 97% pytań w domu odpowiadasz ‚zobaczymy’ lub ‚tak, oczywiście’ – to znaczy, że jesteś prawdziwym mężczyzną!

 

Będziemy w nich poruszać takie tematy:

– jak (po)zostać wojownikiem i nie dać się oswoić nudnej codzienności, czyli jak nie zmieniać butów z ostrogami na kapcie;

– jak i o co walczyć, a przede wszystkim jak widzieć więcej, niż przeciwnicy;

– jaka jest tożsamość mężczyzny i jak ją odkrywać w sobie;

– jak nie dać się kształtować przez okoliczności;

– wiara w męskim wydaniu.

 

DLA KOGO: Dla mężczyzn!

 

PROWADZI:

o. Mateusz Stachowski: franciszkanin, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Ostródzie, rzecznik prasowy Prowincji Świętego Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku, twórca i wykonawca internetowej telewizji franciszkańskiej – FranciszkanieTV, poeta, spowiednik i kierownik duchowy, od 2013 roku egzorcysta, rekolekcjonista.

 

ZAPISZ SIĘ NA REKOLEKCJE

Szczegóły

Start:
16 września 2022 @ 18:00
Koniec:
18 września 2022 @ 14:00
Koszt:
250PLN – 400PLN
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Organizer:
Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego
Email:
rekolekcje@dmk.pl
Organizer Website:
View Organizator Website