17
Marzec
12:00 — 14:00
Dom św. Maksymiliana
ul. Świętej Trójcy 4

Gdańsk, 80-822 Polska
Ładowanie Wydarzenia


Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę 17 marca o godzinie 12 Eucharystią, a zakończą w czwartek 21 marca Eucharystią z poświęceniem ikon o godz. 17 obiadem.

Pisanie ikony może być głębokim doświadczeniem duchowym. Tworzenie na desce wizerunku świętych postaci, domaga się wewnętrznej ciszy, łagodnej wobec siebie samego cierpliwości i wytrwałości. A nade wszystko więzi z Panem Jezusem w Eucharystii, Adoracji i osobistej modlitwie.

Tematem tej edycji warsztatów jest Anioł Zmartwychwstania.

Weszły więc do grobu i ujrzały młodzieńca siedzącego po prawej stronie, ubranego w białą szatę; i bardzo się przestraszyły. Lecz on rzekł do nich: «Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu. Oto miejsce, gdzie Go złożyli. Lecz idźcie, powiedzcie Jego uczniom i Piotrowi: Idzie przed wami do Galilei, tam Go ujrzycie, jak wam powiedział» Mk 16, 5 – 7

Koszt rekolekcji dla jednej osoby obejmuje koszt prowadzenia warsztatów oraz koszt pobytu w Domu Pojednania i Spotkań.

 1. Koszt warsztatów:
  • 500 zł – prowadzenie warsztatów – dziennie 6 godzin, razem 36 h
  • 300 zł – materiały: deski, pędzle, pigmenty, naczynia, paleta, wydruki, kalki
  • razem: 800 zł.

   Zaliczka w wysokości 300 zł płatna do 15 października na numer konta PKO BP SA nr 09 1020 4649 0000 7102 0094 9958 (p. Ewa Sielicka)

 2. Koszt pobytu i wyżywienia w Domu Pojednania i Spotkań:

  • 500 zł (4 miejsca) – nocleg, pełne wyżywienie w formie bufetu szwedzkiego, miejsce w pokoju dwuosobowym, łazienka na korytarzu – piętro III
  • 700 zł (2 miejsca) – nocleg, pełne wyżywienie w formie bufetu szwedzkiego, pokój jednoosobowy, łazienka na korytarzu – piętro II
  • 800 zł (2 miejsca) – nocleg, pełne wyżywienie w formie bufetu szwedzkiego, pokój dwupokojowy z łazienką na 2 osoby – piętro I, nr pokoju 13, 15
  • 300 zł (2 miejsca) – bez noclegu, pełne wyżywienie w formie bufetu szwedzkiego
  • 150 zł (2 miejsca) – bez noclegu, wyżywienie: tylko obiad.

Prowadzący:
Ewa Sielicka – Pracownia Ikon Św. Łucji
o. Piotr Pliszka OFMConv.

Ewa Sielicka: Od ponad dwunastu lat uczę się pisania ikon, a pierwszą ikonę św. Mikołaja napisałam pod kierunkiem ks. Mitrata Leoncjusza Tofiluka, twórcy Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim. Umiejętności ikonopisarskie pogłębiam u katolickich i prawosławnych ikonografów, w tym greckiego ikonografa Theodorosa Papadopoulosa. Organizuję wystawy i prowadzę warsztaty pisania ikon dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych – w Szkole Podstawowej LOKOMOTYWA w Sopocie.

W mojej Pracowni św. Łucji powstają ikony do kaplic i kościołów, na zamówienie osób prywatnych, ale też doskonalą swoje umiejętności ikonopisarskie osoby pragnące poświęcić się pisaniu ikon.

Pisanie ikon pomaga mi w pogłębianiu życia duchowego. Swoje życie „układam” w rytmie Słowa Bożego, korzystając z wielowiekowej tradycji Lectio divina.

tel: +48 609 573 503

 
o. Piotr Pliszka: dyrektor Domu Pojednania i Spotkań, przełożony Wspólnoty braci Domu Św. Maksymiliana, rekolekcjonista, kierownik duchowy, z zamiłowania kucharz, moderator Kręgu Domowego Kościoła, odpowiedzialny za projekt Wyspa Świętego Franciszka, którego elementem jest Dom św. Maksymiliana M. Kolbego – DMK.

Modlitwa
Ty, Boski Mistrzu wszystkiego co istnieje,
oświeć i kieruj duszą i ciałem sług Twoich,
prowadź ich ręce,
aby mogli godnie i doskonale
przedstawiać Twój obraz,
obraz świętej Twojej Matki
i wszystkich Twoich świętych
ku chwale, radości i upiększeniu
świętego Twego Kościoła. Amen.

ZAPISZ SIĘ NA REKOLEKCJE

300.00800.00Wybierz opcje

 

Organizers:
Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego
Organizer:
Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego
Telefon:
+48 583015721
Email:
rekolekcje@dmk.pl
Organizer Website:
www.dmk.pl