25
maj
20:45

Ładowanie Wydarzenia

 

Zapraszamy na rekolekcje:

Jakub i Rachela

O miłości, zmaganiach i obietnicy.

 

Jakub i Rachela, to ważne postaci w historii Izraela. Ich wybór, powołanie i długotrwały proces przenikany działaniem Boga w trudnościach ich historii jest obrazem dla naszego życia.

—  Podczas tych rekolekcji poznamy jak Bóg działa w historii człowieka, szczególnie kiedy podejmowane decyzje podyktowane są własną korzyścią, albo wynikają z nieuporządkowanych pragnień i ambicji, ludzkich błędów.

—  Na podstawie skomplikowanej historii Jakuba będziemy chcieli odczytać swoją historię w perspektywie wiary i łaski. Nauczymy się jak radzić sobie ze stratą i ciemnością duszy, jak wytrwać w trudnościach i okolicznościach całkowicie nam przeciwnych; jak nie rezygnować, nie poddawać się i nie uciekać, ale wytrzymać zmaganie i zniechęcenie.

—  Powiemy jak miłość do Racheli zmienia serce Jakuba, a tym samym jaką siłą dla mężczyzny staje się kobieta.

—  Powiemy o wartości i cudzie procesu na drodze wiary i dojrzewania do pełni, by wejść zwycięsko w swoje przeznaczenie.

—  Powiemy o rywalizacji między kobietami, która wynika z lęku i niewiary w swoją wartość i możliwości.

—  Powiemy o trudzie niepłodności i nowym spojrzeniu na nią.

—  Powiemy o wierności Boga, który lubi przełomy i wypełnia dane obietnice, przeprowadzając w nas do końca swój plan. Poznamy działanie Boga w przeciwnościach i moc Bożego błogosławieństwa, które przemienia życie.

 

 

PROWADZI:

Irena Neumueler – teolog, nauczyciel, trener rozwoju osobistego, coach

Marek Kiedrowicz – franciszkanin, rekolekcjonista, Kapelan Gdańskiej Chorągwi ZHP, Delegat KWPZM ds. Zakonów Męskich w Archidiecezji Gdańskiej, Asystent Lokalny wspólnot FZŚ, Kapelan Motocyklowego Rajdu Katyńskiego

ZAPISZ SIĘ NA REKOLEKCJE

270.00400.00Wybierz opcje

 

Szczegóły

Start:
17 czerwca @ 18:00
Koniec:
19 czerwca @ 14:00
Koszt:
340PLN – 420PLN
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,
Organizer:
Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego
Email:
rekolekcje@dmk.pl
Organizer Website:
View Organizator Website