22
wrzesień
10:14

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Zanim uczniowie wyruszyli na cały świat, by w mocy Ducha Świętego głosić Zmartwychwstałego, zostali uformowani przez swego Nauczyciela. Jezus bardzo często w zaskakujący sposób przygotowywał ich do trudnej misji, do zmagań. Dziś ci, którzy idą za Nim, także są formowani. Niekiedy sposoby działania Pana mogą zaskakiwać, a nawet gorszyć. Nagle okaże się, że formacja ma na celu nie tyle wychowanie dobrego pracownika czy rzemieślnika, ale przede wszystkim kogoś, kto pozna Jezusa na tyle, że będzie w Nim zakochany po uszy i tą właśnie relacją będzie porywał innych.

 

  • Rekolekcje o formacji uczniów mają pomóc odkryć czy jesteśmy tylko wierzącymi, tłumem, który idzie za Jezusem, czy jesteśmy uczniami. Co znaczy jedno i drugie, jak ewentualnie zmienić swój status, a także co się z tym wiąże?

 

  • Rekolekcje są dla każdego kto chciałby pogłębić swoją relację z Panem Jezusem, dla każdego kto na serio chce iść za Zbawicielem. Na przykładzie kilku scen z Ewangelii będziemy uczyć się jak Jezus przygotowuje nas do zdumiewającej i porywającej misji.

 

PROWADZI:

o. Mateusz Stachowski: franciszkanin, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Ostródzie, rzecznik prasowy Prowincji Świętego Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku, twórca i wykonawca internetowej telewizji franciszkańskiej – FranciszkanieTV, poeta, spowiednik i kierownik duchowy, od 2013 roku egzorcysta, rekolekcjonista.

ZAPISZ SIĘ NA REKOLEKCJE

340.00380.00Czytaj dalej

Szczegóły

Start:
4 września 2020 @ 18:00
Koniec:
6 września 2020 @ 14:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,
Organizer:
Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego
Email:
rekolekcje@dmk.pl
Organizer Website:
View Organizator Website
Write a comment:

*

Your email address will not be published.