21
maj
21:34

Ładowanie Wydarzenia

 

Zapraszamy na rekolekcje

Aby być żyzną glebą. Jak na co dzień żyć Słowem Bożym?

 

Według przypowieści opowiedzianej przez Pana Jezusa, słowo, które Pan Bóg kieruje do człowieka, przypomina ziarno, które pada na różne rodzaje gleby (Mt 13,1-17; Mk 4,1-9; Łk 8,4-8).

 

Czasem tą glebą jest droga, oznaczająca człowieka, który nie wpuszcza usłyszanej treści do swojego serca, ale traktuję ją tak, jakby nie miała związku z jego życiem a tym samym nie była dla niego istotna. Kiedy indziej jest to skała, a więc człowiek, który co prawda wpuszcza słowo w swoje serce, ale nie traktuje go wystarczająco poważnie i w chwili próby nie potrafi dochować mu wierności. Jeszcze kiedy indziej ziarno pada między ciernie, które oznaczają człowieka, z jednej strony chcącego przyjąć słowo, a z drugiej niezdolnego, aby podporządkować mu ważne życiowe decyzje, bo jego serce jest zbyt mocno przywiązane do trosk doczesnych. Są jednak i takie ziarna, które trafiają na ziemię żyzną, a więc człowieka, który przyjmuje słowo Boże bez żadnych warunków i pozwala, aby objawiło w jego życiu cały swój potencjał.

 

Jak uniknąć pokus bycia drogą, skałą i cierniami? Co robić, aby na spotkanie z Bożym słowem odpowiedzieć z tą bezwarunkową dyspozycyjnością, którą Pan Jezus porównuje do gleby żyznej? W końcu, czym tak naprawdę jest ziarno, a więc słowo, z którym Bóg chce dotrzeć do człowieka oraz plon, który to ziarno ma wydać?

 

Jeśli postawione pytania są dla Ciebie ważne i widzisz w sobie pragnienie, żeby poznać na nie odpowiedź, te rekolekcje są dla Ciebie.

 

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek kolacją o godz. 18.00, zakończą się w niedzielę obiadem o godz. 14.00.

 

 

Rekolekcje prowadzi:

o. Piotr Kurek OFMConv. – franciszkanin, sekretarz Prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego, biblista, rekolekcjonista

 

ZAPISZ SIĘ NA REKOLEKCJE

400.00600.00Wybierz opcje

 

Organizer:
Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego
Email:
rekolekcje@dmk.pl
Organizer Website:
View Organizator Website