30
Listopad
15:00 — 18:00
Franciszkanie w Ostródzie
ul. Franciszkańska 1

OSTRÓDA, Warmińsko-Mazurskie 14-100 Polska
Ładowanie Wydarzenia

Nie w Betlejem – medytacje adwentowe nad Ikoną Narodzenia Pańskiego. Rozważania o ikonie Narodzenia Pańskiego, w sam raz na Adwent, by pomóc Ci przygotować się do Świąt przyjścia Jezusa

. Pierwszym krokiem będzie wprowadzenie w świat ikony, podstawowe informacje o tym, jak ikonę czytać, jak się przed nią modlić. Później ikona niespodziewanie wprowadzi Cię w świat duchowy – walkę z pokusami, zniechęceniem, samotnością, rozczarowaniami, własnymi planami na życie, brakiem reakcji Pana Boga na Twoje modlitwy; podsunie Ci zaskakujące fragmenty Pisma św., w których będziesz odkrywał niesamowite działanie Boże, a przede wszystkim mocne obietnice, które się wypełniają. Bo Słowo, które staje się Ciałem jest potężne i nigdy nie oszukuje, nie zawodzi. Daje Ci obietnice i uczy cierpliwości w oczekiwaniu na ich wypełnienie. I podpowiada co Ci przeszkadza wytrwale oczekiwać.

Rekolekcje Nie w Betlejem podpowiedzą:
– jak zaglądać Panu Bogu w okno;
– jak widzieć Pana Boga w lustrze;
– jak rozpoznać Pana Boga w człowieku;
– jak zrozumieć milczenie Pana Boga, milczenie serca, milczenie miłości, milczenie ikony;
– jak odkryć piękno życia;
– jak gasić niepokój;
– czym jest śpiew obietnicy;
– czy Jezus urodził się w Betlejem czy nie.

Rekolekcje głosi o. Mateusz Stachowski, od lat zakochany w ikonie Narodzenia Pańskiego, która – jak sam mówi – wiele wyjaśniła w jego własnym życiu, w jego ciemnościach. O. Mateusz, który pochodzi z rodziny prawosławnej, dzieli się swym zapatrzeniem w świat ikony, który bardziej niż sztuki artystycznej dotyczy sztuki życia z Bogiem.
 

Rekolekcje to czas:

  • katechezy i ćwiczeń;
  • wspólnej Mszy Świętej;
  • adoracji;
  • medytacji i modlitwy;

Dla kogo?

Dla tych, którzy boją się ciszy w relacji z drugim człowiekiem i z Panem Bogiem, dla szukających pokoju, dla doświadczanych pokusami zniechęcenia, zazdrości, rozczarowania; dla tych, którzy nie umieją być cierpliwi. I dla wszystkich, którzy chcą dobrze przygotować się na przyjście Jezusa – teraz i na końcu czasów.

 

Rekolekcje prowadzą:

o. Mateusz Stachowski

ZAPISZ SIĘ NA REKOLEKCJE

Szczegóły

Start:
Listopad 30 @ 15:00
Koniec:
Grudzień 2 @ 18:00
Organizers:
Franciszkanie w Ostródzie
Organizer:
Franciszkanie w Ostródzie
Telefon:
(+48) 660 421 200
Email:
dobrerekolekcje@gmail.com
Organizer Website:
http://www.dobrerekolekcje.pl